1 Eylül 2010 Çarşamba

Banyonuzu büyük ve geniş göstermek için ipuçları

Banyonuzu rahatlatıcı,aydınlık,sevimli bir mekan haline getirebilir,kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz..Doğru bir planlama,yerinde seçilmiş vitriyelerle,iyi bir depolama alanına ve konforlu bir mekana dönüştürün.
Küçük bir banyoyu daha büyük göstermek için ipuçları
Stili ne olursa olsun banyonuz küçükse hep küçük olacaktır.Ama biraz renk değişikliği,aydınlatma,biraz görsel sihirle,küçük banyoları,sevimli,rahatlatıcı mekanlar haline dönüştürebilirsiniz.
1- Renklerin huzur verici etkisinden yararlanınAçık ve soft renkler,hem mekana daha geniş alan hissi verecek,hem de daha rahatlatıcı bir etki yaratacaktır..Banyonuzda güçlü,çarpıcı renkler kullanmaktan kaçının.Arka planda nötr,pastel renkleri ve beyaz tonları kullanın.Aksesuarlarda ve havlularda vb.canlı renkleri kullanabilirsiniz.Mekana uygun renk seçimi BAKINIZ
2-Aydınlatma:.Doğru aydınlatma yöntemleriyle mekanı daha geniş gösterebilirsiniz.Endirekt aydınlatmalar mekanı olduğundan daha büyük gösterir.Genel banyo aydınlatmasının yanı sıra ayna üzerine monte edebileceğiniz aydınlatmalar hem işlevsel hem de dekoratif olacaktır.
3-Aynalar:Ya lavabonuzun üstüne büyük bir ayna yerleştirin,ya da irili ufaklı birkaç ayna kullanarak bir tarz yaratın.Büyük ayna, mekanı ve ışığı yansıtarak, daha geniş gösterecektir.
 
4-Yer döşemeleri:Yerleriniz açık renk ve büyük karolardan olsun.Açık renk yer karoları banyonuzu daha geniş gösterecektir.Değiştirmeye imkanınız yoksa açık renk banyo halısı tercih edin.
5- Aksesuarlar:Büyük aksesuarları tercih edin.Küçük aksesuarlar yerine tek,büyük parçaları seçin.Büyük paspas veya büyük sepet içine yerleştireceginiz havlular vb.
6-Duvar kağıdı renkleri:Duvar kağıdı kullanacaksanız açık tonları tercih edin.
7-Şeffaf duşakabin:Gözünüzün önündeki görsel kalabalıkları kaldırın.Buzlu dusakabin yerine şeffaf cam kullanın.Banyo perdesi kullanıyorsanız,perdeyi açık tonlardan seçin ve perdenizi kullanmadığınız zamanlarda açık bırakın.
 
8-Depolama alanları ekleyin.Dağınıklara son verin.Gözönündeki kalabalıkları dolaplara yerleştirin.Boy dolabı,ortalıkta biriken şampuan ve havluları kaldırmak için doğru bir uygulama.Lavabo dolabı yerine daha küçük ama işlevsel bir ünite tercih edebilirsiniz.Çekmece ünitesi de küçük banyonuzda depolama için iyi bir çözüm.


Bunlar da ilginizi çekebilir
Banyolar
Banyolar-Lavabolar
Yorum Gönder