25 Kasım 2010 Perşembe

Ev ofis dekorasyonu

Home-ofis
Günümüzde birçok kişi işyeri olarak evini kullanıyor.Yeterli teknik donanım ve depolama alanıyla evinizde çalışma ortamı yaratabilirsiniz.
İlk olarak evinizde ev-ofis olarak kullanacağınız yeri seçimelisiniz.Yatak odanız,salonunuzda bir bölüm,merdivenaltı,tavanarası vb.yerler olabilir.Çalışma ortamının sessiz olması,konsantrasyon gereken işlerde önemli olabilir. İyi bir aydınlatma,rahat bir çalışma alanı ev-ofis dekorasyonunda göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasındadır.

Tavanarasında çalışma odası

Ev-ofis dekorasyonunda depolama
Evde verimli çalışma alanı yaratmak,dağınıklıkları ortadan kaldırmak için yeterli depolama alanı olmalıdır.Dosyalarınıza ve telefonunuza  kolaylıkla ulaşabilemelisiniz.Mobilya olarak da kullanabileceğiniz bir dolaba hem dosyalarınızı,hem de diğer ofis gereçlerinizi  yerleştirebilirsiniz.
Bilgisayar,fax ve tarayıcılar,telefon, ev ofisler için gerekli bir araçlardır.Küçük odalarda laptop tercih ediniz.Bazı çalışma masalarında bilgisayarınızı vb.kullanmadığınız zaman kaldırabileceğiniz kapaklı bir dolap olabilir.
Dekorasyon tarzınıza uyuyorsa eşyalarınızı depolama için sepetleri,kutuları kullanabilirsiniz.Değişik renklerde ve malzemelerden yapılan ofis gereçleri de odanızı neşeli bir hale sokabilir.
Aydınlatma
İyi seçilmiş aydınlatma aracıyla çalışma ortamınızı sıcak bir hale getirebilirsiniz.Ayarlanabilir  masa lambası, dekoratif bir aksesuar olarak da göz kamaştıracaktır.Çalışma alanınızdaki ışığı kontrol etmek için,pencere güneşlik ve perdelerinizi yarı saydam olanlardan seçin.Böylece dış manzaranızı da engellememiş olacaksınız.


Ev ofis dekorasyonu
Evde çalışma odanızı dekore ederken aynı zamanda eğlenceli olmasına da özen gösterin.Dekoratif mobilya ve renkleri seçerken kendi kişiliğinizi de yansıtın.
Çalışma mekanındaki enerjiyi artırmak ve odanızda bir odak noktası oluşturmak için duvarınıza bir ayna veya sanat eseri asabilirsiniz.Duvar kağıdı da seçenekler arasında...
Büyük ev bitkileriyle odanıza doğayı getireceksiniz.
Çalışma sandalyeniz veya bir puf odanıza bir stil katacaktır.Ergonomik çalışma sandalyelerini tercih ediniz.
Antika sevenler, koyu renk çalışma masası,çağdaş bir dekorasyon için cam bir masa seçebilirsiniz.bakınız:cam ofis mobilyaları
Yorum Gönder