5 Temmuz 2011 Salı

2011 Mutfak renkleri

Zamanının çoğunu mutfakta geçiren,zevkle yemek pişirmek isteyen kişiler için, mutfakta kullanılan renkler,tasarım,konfor  önemlidir.
.Renk seçimi yaparken kişisel tercihleriniz,zevkleriniz göz önünde bulundurulmalıdır..Mutfaklarda renk seçiminde unutulmaması gereken önemli bir nokta,doğru aydınlatmanın seçilmesidir.Eğer mutfağınız doğal gün ışığı almıyorsa koyu renk kullanmaktan sakının.Daha parlak göstermek için renklerin açık tonlarını kullanın.

Yenilik arayanlar için 2011 yılının mutfak renk trendleri
Parlak kiraz kırmızısı
Kırmızı rengin iştah açıcı etkisi vardır.Eğer yemek odanız mutfağa bakıyorsa,yemek yemek sizin için çok büyük zevkse kırmızı renk sizin için en iyi seçimlerden birisi olacaktır.Modası hiçbir zaman geçmeyen bir renk olmasının yanında modern mutfaklar için iyi bir tercihtir.Siyah,gri,beyaz gibi renklerle veya tek başına kullanabilirsiniz.Bakınız:Modern mutfaklar için fikirler

Güneş sarısı
Parlak ve canlı bir sarı tonunu,güneş alan mutfaklarda kullanmak mükemmel bir seçim olacaktır.Eğer mutfakta yeterli güneş ışığı yoksa,sarı renkle bir renk patlaması da yaratabilirsiniz.Bir başka alternatif de tek,koyu bir renk kullandığınız zaman monotonluğu kırmak için sarı renkten faydalanabilirsiniz.
Eğer bu sarı tonu size çok parlak geliyorsa,daha açık sarı tonlarını,limon yeşili veya gri tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Parlak mavi
Mutfaklarda kullanabileceğiniz diğer canlı,parlak bir renk ise mavi.Kullanılan ortamlara mutluluk,taze bir hava getiren mavinin parlak ve canlı tonu iyi bir seçim olacaktır.Eğer mavinin tonu çok parlak gelirse daha koyu veya açık tonunu da kullanabilirsiniz.Mavinin resmi görüntüsünden rahatsız oluyorsanız,beyaz ve mavinin açık tonlarıyla kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Limon yeşili-lime rengi
Bu rengi mutfak dolaplarında kullanmak sizi korkutuyorsa;duvarlarınızda kullanabilirsiniz.Mutfağınıza canlılık getirecektir.Açık renk ahşap ve beyaz renkli mutfakla iyi bir uyum sağlayacaktır.Eğer biraz maceracı bir karakteriniz varsa,beyaz renkle kombinleyerek, mutfak dolaplarında kullanabilirsiniz..

Klasik siyah 
Trendlerin modası gelip geçse de siyah renk, herzaman gündemdedir..Siyah rengin zarif ve şık bir görüntüsü vardır.Eğer size cok koyu gelirse,beyaz,gri,kırmızı renkle kombinleyin.Bir parça turuncu renk de siyahın monotonluğunu kıracaktır.

Yorum Gönder