25 Ekim 2011 Salı

Açık plan mutfaklar

 Açık mutfaklar
Açık mutfaklar,adı üstünde ;oturma odasıyla bütünleşmiş,sergi görünümde mutfaklardır.Açık mutfaklarda,görme alanımızda şık ve uyumlu bir alan yaratmak için,fırın,buzlolabı,lavabolar gizlenmiş,mutfaklar,oturma ve yemek odası şeklini almıştır.
Mutfağınız için herzaman geniş bir alanı ihtiyacınız yok..İyi bir planlama ve tasarımla, kullanışlı, şık bir mutfak ve yemek bölümü oluşturabilirsiniz.
 
Açık mutfaklarda renk seçimi:Mutfak ve yaşam alanı arasında kullanılan renk ve  stilin birbiriyle uyumlu olmasında dikkat edilmelidir.Mutfağınız,oturma odası ve yemek bölümüyle bütünleşmelidir.Bakınız:duvar boya renk seçimi ipuçları
Ada tezgahı kullanın.Mutfak adası, yeriniz uygunsa,doğru şekil ve büyüklük seçimiyle,size hem depolama hem çalışma alanı sağlayacaktır.Birkaç tabure ekleyerek,oturma ve dinlenme alanı yaratabilirsiniz.Mutfağınıza ada tezgahı koyarak gerekli tüm pişirme  aletlerini de bir araya toplayabilirsiniz. Yeriniz dar ve küçükse, diğer bir seçenek de kahvaltı barı..

Raflarınızı sergi alanı olarak kullanabilirsiniz.Uzandığınızda herşey elinizin altında olmasını istiyorsanız(Heran temiz tutabileceğinize inanıyorsanız.),eşyalarınızı raflarda sergileyebilirsiniz.Raflarınızı hem  dekoratif amaçlı hem de depolama sorunlarımızı  ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz...Değerli porselenlerimizi,çaydanlıklarımızı,tabaklarımızı hatta kitaplarımızı raflarda sergileyebiliriz..


İsterseniz herşeyi gizleyebilirsiniz.Mutfak aletlerini dolaplarınnızın içine gizleyebilir,dağınık görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.Tezgahınızın üstü derli toplu olacak,işlerinizi daha rahat yapacaksınız...Üstelik mutfak dolaplarınız artık bir mobilya görünümünde....
 Şık mutfak dolapları seçin

Modüler mutfak dolapları:Serbestçe hareket ettirebileceğiniz mutfak dolapları seçin.. Elektrik,gaz,su tesisatını duvara yerleştirdikten sonra mutfak adasını veya diğer serbest dolaplarının yerlerini dileğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 Aydınlatma seçimi:Şık bir avizeyle farklı bir atmosfer yaratabilisiniz.
Yorum Gönder