7 Ekim 2013 Pazartesi

Fas stili dekorasyon

Fas stili dekorasyon-şık ve egzotik
Fas stili dekorasyon ,zamansız,cesur,rahat ve benzersiz stiliyle.doğunun mistik ruhunu yansıtır. Sıcak ve süslü tarzıyla ,Afrika,İran ve Avrupadan, çeşitlli kültürlerden etkilenmiş,büyüleyici ve masalımsı bir stildir.
Renkler:Fas stili dekorasyon renklerinde,turuncu,mavi,yeşil,kırmızı,pembe,mor,sarının canlı tonlarıyla altın ve gümüş ışıltıları. birkikte kullanılır..Parlak renkler ve desenler sakinleştirici ve dinlendirici bir etkiye sahiptir.
Mobilyalar::basit mobilyalar,alçak masa ve puflar,ahşap oymalar,demir işleri çok yaygındır.Zengin doku ve desenler Fas stili dekorasyona sofistike ve süslü görümüm kazandırır.Lüks kumaşlardan yapılan yastıklar en önemli aksesuar ayrıntılarının başında gelir.
Kumaş seçimi:Zengin el dokuması ipekli kumaşlar,rengarenk uçusan tüller,perdelerde bol drapeli,dökümlü kumaşlar.Kumaşlarda canlı renkler ve desenler bol bol kullanılmıştır.
Zemin ve duvar:Fayans ve mozaikler duvar ve yer döşemelerinin vazgeçilmez unsurlarıdır.Ayrıca mozaik kaplı mobilyalarda göze çarpmaktadır.Zeminleri el dokuması halı ve kilimler süslemektedir.
Aydınlatma:Fas stili dekorasyon en önemli unusurlarından birisi aydınlatmalardır.Fenerler,aplikler,lambalar genellikle eliişi ve renkli camlardan yapılmıştır.Mumlar da mekanları aydınlatmak,egzotik bir atmoster yaratmak için sıkca kullanılır.
Mumlar, fenerler,alçak masalar,el dokuması halılar,kilimler ,eski tip şömineler,çiniler,bakır tepsiler,bitkiler, kendine özgü fas stilini yaratmak için yardımcı unsurlar.Yastıklar da rahatlamak ve dinlenmek için en önemli dekorasyon unsurlarının başında geliyor.

Alçak oturma grupları,bakır sehpalar,minderler,el dokuması halı ve kilimler
Renklerin büyüsü
El dokuması Fas halıları,zarif ipek yastıklar,çini duvar süslemeleriyle iç mekanlar süslenmiştir.
Çini yer döşemeleri,renkli el halıları,ipek yastık ve minderlerle fas atmosferiyle açık havada bir vaha yaratılmış.
Renkli boyama mobilyalar
Yer ve duvar çinileri
Renkli cam fenerler,el oyması,renkli motiflerle süslü sehpalar,sandıklar Fas stili dekorasyonun en önemlli parçalarıdır.
Kubbe form kapı,pencereler,bakır tepsiler,el işi dokuma halılar,canlı renkler,desenlerle göz alıcı fas dekorasyonu.
Mor duvar rengi,zengin aydınlatma seçenekleriyle süslü ve masalıms ıiç tasarım detayı...
Baharat renkleri,canlı,parlak renkleri birarada kullanın


Bunlar da ilginizi çekebilir
Bahçe ve verandalarda bohem stili
Lof stili dekorasyon
Oturma odası stilleri ve renkler
Dekorasyon tarzları-Minimalizm
Dekorasyonda çağdaş stil
Yorum Gönder