30 Temmuz 2013 Salı

Yazlık ev dekorasyonu

Yaz mevsimi denilince akla ilk deniz,güneş ve kum gelir..Bunlar yazlık ev dekorasyon tarzında yansır.Yazlık ev dekorasyonunda denizin mavi renginin serinletici,güneşin sarı renginin enerji veren etkisinden yararlanabilirsiniz.
Yazlık ev dekorasyonunda rahatlık,sadelik,doğallık ve konfor birlikte düşünülmelidir..Taşnabilir ,az yer kaplayan mobilyalar,güneş ve nem gibi hava koşullarına karşı dayanıklı mobilyalar tercih edilmelidir.Bambu,teak,hasır gibi malzemeden mobilyalar iyi bir seçim olacaktır..Modern,rustik veya country dekorasyon stilinde yazlık evlerini dekore edebilirsiniz.
Yaz renkleri:Beyaz,mavi,kum rengi,sarı,mercan rengi,turkuaz,pastel tonlar,leylak rengi yaz dekorasyonun ana renkleri..Denizci temasında mavi beyaz kırmızı renkleri birlikte kullanabilirsiniz.
Sahil sitli dekorasyon sevenler için :Bakınız:sahil ve yaz temalı yatak odaları
 Ysx dekorasyonunda kumaş seçimi:koton,keten gibi doğal malzemelerden yapılan yıkanabilir kumaşlar tercih edilmelidir.Kanepe ve sandalyeleri yıkanabilir kumaştan  kılıfllarla giydirin.Çizgili,çiçekli,deniz temalı desenleri seçebilirsiniz.Beyaz bir kanepeyi renkli,desenli yastıklarla renklendirebilirsiniz.
Perde seçimi:Yazlık evlerde pratik kullanışlı perde seçimi yapılmalıdır.Bambu,hasır stor veya katlamalı perdeler her tarz dekorasyonla da uyum içinde olacaktır.
Yazlık mobilya seçimi ve yeşilin huzur veren etkisi 
 
 Yaz renklerinde turkaz mekanlara neşeli bir atmosfer katacaktır.
                                                 Yazlık evlerde denizci teması:Mavi-beyaz çizgili kilim yazlık ev dekorasyonunda iyi bir seçim olacaktır.
Yaz renkleri ve aksesuarlar:deniz yıldızları,denizatı,deniz kabukları,patina boyalı mobilyalar
                                                                Yazlık dekorasyonunda mercan rengi Modern yazlık ev dekorasyonu:sade yalın dekorasyonu sevenlere....

 Yazlık evlerde pencere önlerini değerlendirmeyi unutmayın.Dinlenmek için kendinize özel bir köşe hazırlayabilirsiniz.Oturma kısmının altına dolap olarak değerlendirerek ektra depolama alanı sağlayabilirsiniz.
Yastıklar yazlık ev dekorasyonunu tamamlayacı unsurların başında gelir.Turkuaz,pembe,turuncu gbi canlı renklerde desenli yastıları veya deniz temalı yastıkları tercih edin.

 
Bunlar da ilginizi çekebilir

1 yorum:

neslice tarifler dedi ki...

Ne kadar da huzur veren evler, mobilyalar..