6 Ağustos 2013 Salı

Misafir odası dekorasyonu

 Misafirlerinize evlerinde gibi hissettirmek için rahat ve konforlu odalar hazırlayın.Misafirlerinizin kişisel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak,sade ve basit tasarımlarla,kişiliği olan odalar düzenleyin.
Duvar kağıdı uygulaması:Desenli bir duvar kağıdı uygalayacaksınız yatak başının olduğu duvarı tercih ediniz.Country tarzı yatak odası dekore edecekseniz,mavi rengin huzur veren etkisinden yararlanın.Mavi renk hem feminen hem de maskülen misafir odaları için iyi bir seçim olacaktır.Beyaz keten yatak takımları,duvar renkleriyle uyumlu yatak örtüsü,şifonyer,sepetler,mumlarmisafir yatak odasının dekorasyonu tamamlayıcı birkaç unsur.Bakınız:yatak odası duvarlarında renk seçimi
 Yatak seçimi:Çift kişilik yatak yerine iki tane tek kişilik yatak seçin.Gerekirse iki yatağı birleştirerek çift kişilik yatak haline getirebilirsiniz.Serin havalar için battaniyeler hazırlayın.Misafirleriniz için yedek yastıkları önceden hazırlayın.Yatak ucuna yerleştireceğiniz sepetleri depolama amaçlı kullanabirler.Üstelik yatak odasına dekoratif bir hava katacaktır.Konuklarınız için havluları da önceden hazırlamayı unutmayınız.
 Misafirleriniz için yatak başuçlarına okumaları için birkaç kitap veya dergi hazırlayın.Dekoratif,kokulu mumlar konuklarınızı rahat ve konforlu hissettirecektir.
Mobilya seçimi:Misafirlerinizin kıyafetlerini asacağı bir gardrop,başucuna yerleştireceginiz bir sehpa,yeriniz uygunsa bir koltuk,tuvalet masası yerleştirebilirsiniz.
 Vazo içinde taze çiçekler,kokulu sabunlar,çalar saat,yazı yazması için ufak bir masa,misafirlerinizi mutlu edecek birkaç dokunuş....


Bunlar da ilginizi çekebilir.Farklı tarz ve renklerde yatak odaları
Yatak odalarınız kişiliğinizi yansıtsın
Bembeyaz yatak odaları
Mekana uygun renk seçimi
Renklerin uyumu
Renklerin etkisi
Yorum Gönder