21 Şubat 2013 Perşembe

Country mutfaklar

Country tarzı mutfaklarda, sadeliğin yanısıra sıcak,samimi,davetkar bir dekorasyon göze çarpar.Açık renk eskitilmiş veya patine boyalı,sade mobilyalar,pahalı olmayan ahşap sandalyeler,tel dolaplar,mutfak aksesuarlarını sergilemek için açık raf veya cam kapaklı mutfak dolapları,country tarz mutfağın özelliklerinden birkaçı.Doğal taş veya ahşap kaplama duvarlar,kareli,çizgili,çiçek desenli,canlı renklerde tekstil ürünleri,el işi perdeler,country mutfak dekorasyonunu tamamlayan diğer unsurlar.
Country mutfaklarda mobilya seçimi:Rahat,sağlam,fonksiyonel ahşap veya işlenmiş demir mobilyalar kullanılır.Mutfak dolapları masa ve sandalyelerle uyum içinde olmalıdır.Sandalyelerin takım olması gerekmez.Renli el boyaması sandalyeleri,çiçekli minderle kullanabilirsiniz.Eski tel dolapları ve rafları mutfaklarda depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.
 
Country mutfak dekorasyonunda renkler:Mutfak dolaplarında krem,bej,beyaz,sarı,karamel gibi pastel tonlar,duvarlarda ise kobalt mavisi,yeşil,kırmızı,mor gibi canlı tonlar göze çarpar.Kahverengi vb. gibi toprak renkleri,country tarz mutfakların vazgeçilmez rengidir.Canlı renkleri,çizgili,çiçekli,kareli duvar kağtılarında veya tekstil ürünlerinde kullarak mutfağınıza rustik bir hava katabilirsiniz.


Country mutfağı tamamlayıcı özellikler:
Raflara dizilmiş,kaplar,tabaklar,eski veya eski görünümlü  eşyalar,porselen çaydanlık ve mutfak eşyaları
Sepetler,sepet içinde meyveler,
Kurutulmuş çiçekler,vazo içinde taze çiçekler
Bakır kaplar,seramik çömlekler,
Yemek kitapları, 
                                                           Eski teneke kutular,
Yer döşemeleri:Doğal ahşap yer döşemeleri,terrakota yer döşemeleri country tarz dekorasyonun  karakteristik özellikleridir.
 
Country mutfağı tamamlayıcı özellikler:
Raflara dizilmiş,kaplar,tabaklar,eski veya eski görünümlü  eşyalar,porselen çaydanlık ve mutfak eşyaları
Sepetler,sepet içinde meyveler,
Kurutulmuş çiçekler,vazo içinde taze çiçekler
Bakır kaplar,seramik çömlekler,
Yemek kitapları,
Eski teneke kutular,


13 Şubat 2013 Çarşamba

Modern yatak odalarında mobilya seçimi

Modern yatak odası mobilyaları
Yatak odanızı modern tarzda dekore etmek istediğinizde, mobilya seçimi görüldüğü kadar kolay değildir.Modern tarzda mobilya seçerken bazı özellikler dikkate alınmalıdır.Çağdaş dekorasyonda sadelik ön plandadır.Mobilyalarda düz çizgiler göze çarpar.Az akseuar kullanımı  tercih edilir.

 Modern mobilyalarda renk seçimi
Renk seçiminde dekorasyonla uyumlu birkaç renk kullanın.Duvarlarınızda daha açık renkleri tercih edin.Mobilya seçiminde gri,siyah,kahverengi gibi koyu renkleri seçebilirsiniz.Modern dekorasyon stilinde birbiriyle kontrast olan renkleri kullanabilirsiniz.
Yatak odasının bütün mobilyalarında tek renk  veya bir rengin benzer tonlarını kullanın.Bu dekorasyonda bütünlük sağlayacak,genel görünümdeki tutarsızlıkları ortadan kaldıracaktır.Modern dekorasyon tarzındaki sadelik,basitlik desenlerde de göze çarpmaktadır.Çağdaş dekorasyonda desen özelliği yoktur.Desenleri ancak dekorasyonun gerisindeki vurgu parçalarında veya  dokularda kullanılabilirsiniz.
Alçak mobilya seçin.
Çağdaş bir yatak odası için mobilya seçerken dikkate alınması gereken diğer bir nokta da mobilyaların yüksekliğidir.Yatak mümkün olduğu kadar yere yakın olmalıdır.Bu detay diğer mobilya parçalarına da uygulanabilir.Alçak mobilyalar yatak odalarını daha ferah ve havadar gösterecektir.Tavana kadar dolaplar ve duvar uniteleri heybetli bir görünümü olsa da odanızı daha küçük gösterecek ve sıkıcı bir atmosfer yaratacaktır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
 Zen stilil yatak odası stili
Küçük yatak odaları
Genç odaları
Yatak odasında duvar rengi seçimi
Yatak odanızı yenilemek için 10 ipucu