12 Ocak 2011 Çarşamba

Genç odaları

Genç yatak odası yaratırken, renk şemalarından ve eğlenceli öğelerden faydalanabilirsiniz.Bunların dışında göz önünde bulundurulması gerekenler,odanın kaç kişi tarafından paylaşılacağı,kişilerin yaşları ve cinsiyetleri...Ayrıca bakınız:Genç odaları
Kız ve erkek genç yatak odası fikirleri
*Öncelikle genç yatak odasında kimin kalacağı belirlenmelidir.Eğer kız ise;daha feminen,yumuşak çizgiler,pembe, mor gibi renkler,erkekse;mavi,kahverengi gibi renkler tercih edilmelidir.Oda farklı cins iki kişi tarafından paylaşılıyorsa;sarı,yeşil hatta gri renk kullanılabilir.Birbiriyle uyumlu birçok renk birlikte kullanabilir,daha canlı,eğlenceli bir oda dekore edebilirsiniz.
*Bir tema belirleyin.Kızlar için prenses,balerin vb,erkek çocuklar için yarış arabaları,uzay,spor gibi temalar kullanabilirsiniz.Yatak odası hem kız hem erkek çocuk tarafından paylaşılıyorsa tema;müzik,kumsal,retro vb.konular olabilir.

*Duvarlarınız için uygun rengi seçin ve boyayın.Stencil,duvar çıkartmaları ve boya teknikleriyle farklı bir görünüm de kazandırabilirsiniz. 


*Mobilya seçimine gelince;Pratik ve fonksiyonel mobilyalar tercih edilmelidir.Odanın büyüklüğü ve küçüklüğüne göre seçilmelidir.Yatağın yeri,oyun ve çalışma alanı,oturma bölümü göz önünde bulundurulmalıdır.Eğer odanız küçük ve iki kişi arasında paylaşılıyorsa ranza yataklar,büyükse altı depolama alanı olan ikiz yataklar  tercih edilmelidir.
*Aynalı giysi dolabı hem eşyalarınızı depolamak,hem de okula giderken hazırlanmak için iyi bir seçim olacaktır.Odanız küçükse büyük aynalı dolapları tercih edin.
*Yatak odanızda bazı eklemelerle farklılıklar yaratın.Fazla dağınıklıktan hoşlanmıyorsanız,çok fazla vurgudan kaçının.Yatağınızla da farklılıklar yaratabilirsiniz.Örneğin araba şeklinde bir yatak veya çok güzel bir abajur kullanabilirsiniz.Ama odanıza çok fazla eğlenceli obje de yerleştirerek farklı bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Yorum Gönder