7 Ocak 2011 Cuma

Misafir odası tasarım fikirleri

Konuklarınız için misafir odası tasarlarken,dinlendirici ve rahat mekanlar yaratmaya özen gösterin.Misafir odaları sadece şık ve zarif olmamalı aynı zamanda rahat olmalıdır.Misafir odası tasarımı planlarken,odanın başka amaçlarla kullanıp kullanmıyacağınızı düşünün.
Misafir odası tasarım fikirleri ve ipuçları
*Bir misafir odası tasarlarken en önemli şey yataktır.Dayanıklı, modası geçmeyecek,kaliteli ahşaptan çift kişilik yatak seçiniz.Yatağın büyüklüğü,odanızın büyüklüğüne göre, king size,tek veya çift kişilik olabilir.

*İkinci önemli özellik ise,çok eski olmayan,rahat uyuyabilecekleri ortopedik bir yatak.

*Odanıza hoş,sofistike bir görünüş vermek istiyorsanız,nevresim,yorgan,yatak örtünüzün renklerinin uyumlu olmasına özen gösterin.Çağdaş bir yatak odası tasarımı yaratmak istiyorsanız,fazla renk kullanmaktan kaçının.Duvar ve döşeme renkleri olarak,iki renk veya bir rengin farklı tonlarını kullanın.


*Perdeler, odanın dekorasyon tarzı ve renkleriyle uyum içinde olmalıdır.

*Misafir odasına konuklarınız için mobilya olarak, rahat bir sandalye veya koltuk,sandık ve komidin yerleştirin.Yatağın iki yanına yerleştireceğiniz yan masaların üzerine,masa lambası,dergi,kitap,saat vb.koyabilirsiniz.Odanız genişse,antika bir yazı masası da ilave edebilirsiniz.


*İyi bir aydınlatmaya önem verin.Yatak yan masasının üzerine yerleştirilen iki okuma lambası yeterli aydınlatmayı sağlayabilir.

*Misafir odaları için en önemli unsurlardan birisi de misafirlerinizin giysi ve kişisel eşyalarını yerleştirebileceği bir dolap..Dolabın içine yeterli sayıda askı  ve kişisel eşyalarını yerleştirecekleri çekmecelerin temiz olmasına özen gösterin.
Yorum Gönder